fbpx
23 marca 2021

Pozbądź się drogich pożyczek: ranking kredytów konsolidacyjnych

Złą decyzję kredytową, podjętą kilka miesięcy, a nawet kilka lat temu, możesz naprawić – spłacając nierentowne zobowiązanie niskooprocentowanym kredytem: konsolidacyjnym. By rozwiązanie przyniosło maksimum korzyści, nowy kredyt powinien być możliwie najtańszy. Gdzie go znaleźć? Sprawdziliśmy to, porównując oferty wiodących banków.

Konsolidacja pożyczek może przynieść trojaką korzyść finansową:

 • pozwala na obniżenie oprocentowania długu,
 • umożliwia odzyskanie części prowizji, którą kredytobiorca opłacił z góry w ramach zawartej niegdyś umowy,
 • daje sposobność do uzyskania dodatkowych środków osobom, których zdolność kredytowa była do tej pory wyczerpana.

Nie zawsze konsolidowanie zadłużenia się jednak opłaca. Zysk kredytobiorca może odnieść tylko wtedy, gdy nowe warunki finansowania są korzystniejsze (niższe oprocentowanie, niższa prowizja) od tych, które obowiązywały przy starych zadłużeniach.

Jeśli chcesz zweryfikować, czy dostępne obecnie kredyty konsolidacyjne pozwolą ci ograniczyć koszty obsługi dotychczasowego zadłużenia, porównaj warunki spłacanych już pożyczek z tymi, które obowiązują w bankach oferujących konsolidacje w aktualnie najlepszej cenie.

Porównanie kredytów z przeznaczeniem na konsolidację zobowiązań bankowych przeprowadziliśmy w oparciu o wnioskowaną kwotę 30 000 zł ze spłatą rozłożoną na 48 miesięcy.

Miejsce 1 : Pożyczka Ekspresowa – oferta specjalna konsolidacyjna w Banku Pekao S.A.

 • Rata: 721,17 zł
 • Prowizja: 0%
 • Oprocentowanie: 7,2%
 • Kwota do zapłaty: 34 616,37 zł
 • Wymagane ubezpieczenie?: NIE

Pożyczką Ekspresową konsolidacyjną w ofercie specjalnej Banku Pekao S.A. spłacimy tylko zobowiązania z innych banków, takie jak: kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe, a także deebty w kontach czy na kartach kredytowych. Oprócz spłaty starych zadłużeń kredytobiorca może  dobrać dodatkowe środki, ale tylko do wysokości 25% konsolidowanej kwoty.

Minimalna kwota kredytu sięga 10 000 zł, a maksymalna: 200 000 zł. Spłatę można rozłożyć na okres do 10 lat, z zastrzeżeniem, że przy kwocie umowy do 14 999 zł maksymalny okres spłaty wynosi 8 lat.

Bank nie wymaga ubezpieczenia, ale ci, którzy się na nie zdecydują (ubezpieczenie CPI w PZU), uzyskają obniżkę oprocentowania o 1 punkt procentowy.

Pożyczka jest dostępna przez internet dla części klientów: tych, którzy już mają konto w Banku Pekao S.A. i korzystają z bankowości elektronicznej.

Promocja Pożyczki Ekspresowej  potrwa do 31 maja 2021 r.

Miejsce 2: Pożyczka Konsolidacyjna Online dla nowych klientów w Citi Handlowym

 • Rata: 757,75 zł
 • Prowizja: 5,5%
 • Oprocentowanie: 6,99%
 • Kwota do zapłaty: 36 372,09 zł
 • Wymagane ubezpieczenie?: NIE

Z przedstawionej w rankingu Pożyczki Konsolidacyjnej w Citi Handlowym mogą skorzystać tylko nowi klienci. Minimalna kwota wnioskowana to 1 000 zł, a maksymalna: 150 000 zł. Spłatę można rozłożyć na okres od 9 miesięcy do 8 lat.

Ubezpieczenie („Bezpieczne Raty” w MetLife) jest nieobligatoryjne.

Pożyczka jest dostępna całkowicie online. Zdalnie złożymy wniosek kredytowy, prześlemy wymagane dokumenty (potwierdzający dochód wyciąg z konta), uzyskamy decyzję banki i zawrzemy umowę.

Miejsce 3: Kredyt Konsolidacyjny z ubezpieczeniem w BNP Paribas

 • Rata: 782,37 zł
 • Prowizja: 0%
 • Oprocentowanie: 6,99%
 • Kwota do zapłaty: 37 553,92 zł
 • Wymagane ubezpieczenie?: TAK (37 zł/mies.)

By skorzystać z Kredytu Konsolidacyjnego w BNP Paribas należy spłacić nim co najmniej jedno zadłużenie z innego banku. Uzyskanych środków nie przeznaczymy na spłatę: kredytów i pożyczek hipotecznych, innych kredytów konsolidacyjnych, a także limity w kontach oraz na kartach kredytowych.

Kredytobiorcy są zobowiązani do zawarciu umowy ubezpieczenia na życie w Cardif, które będzie obowiązywać do końca spłaty kredytu.

W ramach konsolidacji można uzyskać od 1000 zł do 200 000 zł ze spłatą rozłożoną na okres od 6 miesięcy do 10 lat, przy czym okres kredytowania od 85 miesięcy jest dostępny tylko dla umów w kwocie od 10 000 zł.

Autor: Joanna Piwko

Polecane wpisy

Card image cap
2 lipca 2021
Pożyczki na przelew weryfikacyjny: czy przelew z konta małżonka wystarczy?

Wnioskując o chwilówkę online, najprawdopodobniej staniesz przed koniecznością wykonania przelewu weryfikacyjnego. Czy symboliczną złotówkę lub grosz opłaty rejestracyjnej będziesz mógł […]

WIĘCEJ
Card image cap
20 grudnia 2019
Ile kosztują Święta? Czy warto brać na nie pożyczkę?

Okres przedświąteczny pochłania bez reszty – nie tylko czasowo, ale też finansowo. Prezenty, ubrania, przyjęcia rodzinne to elementy, o które […]

WIĘCEJ
Card image cap
6 marca 2020
Jak kupić samochód używany?

Samochód to dla wielu artykuł pierwszej potrzeby. Jednocześnie jego zakup często bywa poza finansowym zasięgiem. To dlatego większość kupujących wybiera […]

WIĘCEJ