fbpx
24 marca 2020

Kupujesz online? Wypróbuj zakupy na raty!

Myślisz jak pokryć duży wydatek? Zastanawiasz się w jaki sposób sfinansować nieplanowaną inwestycję? Nie masz bieżących środków? Chcesz kupić produkt z wyższej półki, a stać Cię tylko na ten z niższej? A może interesuje Cię gwarancja zakupów na najlepszych warunkach rozbitych na kilka płatności? Pomyśl o wygodnych ratach – możesz sięgnąć na przykład po raty na Allegro Raty Od.nowa albo rozważyć nowe opcje.

Myślisz o szybkim zakupie?

Dziś coraz częściej robimy zakupy właśnie w sieci. Dostępność, konkurencyjne ceny i wyjątkowo szybkie formalności sprawiają, że sklepy internetowe często wygrywają ze sklepami stacjonarnymi. Również w przypadku chęci skorzystania z prostej płatności ratalnej proces jest zdecydowanie przystępniejszy. Dlatego takie formy płatności (czy też formy finansowania Twoich zakupów) jak ComperiaRaty.pl czy wspomniane Raty Allegro zyskują na popularności. 

Allegro to lider sprzedaży w polskiej sieci. To nie tylko serwis wspomagający sprzedaż niepotrzebnych rzeczy, ale też miejsce, w którym sprzedawcy wystawiają nowe produkty. Zakup na raty staje się tam coraz prostszy, ale to nie jedyna możliwość w internecie na ratalną opłatę za sprzęt RTV i AGD, meble, auto czy jakikolwiek inny produkt, jaki zamówisz!


Raty Allegro krok po kroku

Allegro w 2018 roku wprowadziło nową usługę – Raty Od.nowa, która w tej chwili jest główną formą ratalną serwisu. To limit odnawialny na zakupy na raty na Allegro. Decydując się na kupienie towaru, o raty wnioskujesz raz, a przyznany limit wykorzystujesz wielokrotnie. Spłacone raty zwiększają dostępną w ramach limitu kwotę, którą możesz przeznaczyć na nowe zakupy. Kredyt w Allegro jest całkowicie darmowy, prowizja wynosi 0 zł przy RRSO 0%. Z rat Od.nowa korzystasz wielokrotnie. Bez wypełniania kolejnych wniosków. Raty Od.nowa udzielane są online przez BNP Paribas Bank Polska S.A. 

Jak to wygląda w praktyce?

1. Bank przyznał ci 4000 zł. To limit na zakupy na Raty Od.Nowa,

2. Wydajesz 2000 zł, kupujesz na raty wybrany przez siebie produkt. Wciąż możesz wydać 2000 zł na inne zakupy,

3. Za pierwszą ratę płacisz 200 zł. Zatem do wydania na kolejne zakupy masz o 200 zł więcej, tj. 2200 zł.

4. Po spłacie 5 rat kolejnych rat możesz znowu wykorzystać kwotę 1000 zł. Do wydania masz już 3000 zł!

Co zrobić, aby skorzystać z oferty Allegro?

Aby otrzymać swój własny limit na zakupy w usłudze musisz spełnić pewne warunki:

 • posiadać konto zwykłe na Allegro (Raty Od.nowa nie są dostępne dla kont Junior, Firma, instytucji charytatywnych, niezarejestrowanych użytkowników oraz zablokowanych kont),
 • być obywatelem Polski i osiągać dochody w Polsce ze źródła akceptowanego przez bank w kwocie min. 500 zł miesięcznie,
 • mieć ważny dowód osobisty,
 • posiadać telefon komórkowy zarejestrowany u polskiego operatora.

Bank akceptuje następujące źródła dochodu:

•   umowa o pracę na czas określony lub nieokreślony,

•   umowa zlecenie, umowa o dzieło lub kontrakt menadżerski,

•   renta, emerytura czy świadczenie emerytalne,

•   działalność gospodarcza – o ile prowadzisz ją od minimum 6 miesięcy,

•   działalność rolnicza,

•   wynajem nieruchomości.

Wypełniając wniosek powinieneś podać kwotę dochodu opartą o średnią kwotę netto (wypłaconą przez pracodawcę) z ostatnich 3 miesięcy. Możesz wyszczególnić maksymalnie dwa źródła dochodu, każde oddzielnie. W takim przypadku zacznij od dochodu najwyższego i najbardziej stabilnego.

Zdarza się, że bank na etapie oceny zdolności kredytowej poprosi o przedstawienie zaświadczenia o dochodach lub innych dokumentów.

Jak zapłacić Ratami Od.nowa?

Zastanawiając się, co i jak kupić na raty w Allegro, możesz sięgnąć po filtrowanie w serwisie. Wystarczy, że w filtrach z lewej strony serwisu zaznaczysz „raty” jako warunek wyników.

Gdy już wybierzesz przedmiot, który chcesz kupić i jest on objęty płatnością za pomocą rat ZERO lub zdecydujesz się na zakup większej liczby produktów, w których co najmniej połowa będzie produktami z kategorii aktualnie objętymi ratami ZERO możesz wybrać Raty Od.nowa jako metodę płatności.


Kolejnym krokiem jest określenie planu spłaty, czyli liczby rat, na które rozkładasz swoją płatność.

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu otrzymanym kodem SMS, na numer telefonu podany we wniosku. To ostatnia rzecz, jaką musisz wykonać przed zakupem na Raty Od.nowa!


Masz już Raty Od.nowa? Sprawdź, jak praktycznie korzystać z rat na Allegro!

Załóżmy, że dokonałeś pierwszego zakupu z przyznanego limitu i pozostało Ci więcej niż 100 zł. Wciąż możesz kupić kolejne przedmioty na raty, bez konieczności ponownego wypełniania wniosku.

Zasady są proste. Limitem zapłacisz za przedmioty dostępne w ratach ZERO (lub w przypadku gdy co najmniej połowa wartości koszyka będzie objęta ratami ZERO). Najmniejsza wartość transakcji w ramach Raty Od.nowa to 100 zł, a maksymalna – 4 800 zł!

Z płatności ratalnych nie można skorzystać w następujących kategoriach:

 • ogłoszeniowych, tj. nieruchomości, usługi, wakacje, samochody, motocykle i quady, maszyny, inne pojazdy i łodzie, przyczepy, naczepy, żywe zwierzęta,
 • meble na wymiar i na zamówienie,
 • sport i turystyka > militaria > pozostałe,
 • broń i wszystkie podkategorie,
 • rycerstwo i wszystkie podkategorie,
 • leki bez recepty i wszystkie podkategorie,
 • delikatesy i wszystkie podkategorie,
 • gry online (MMO) i wszystkie podkategorie,
 • pre-paid i wszystkie podkategorie,
 • internet i wszystkie podkategorie,
 • bilety i wszystkie podkategorie,
 • zdrapki,
 • karty Allegro.

Raty ZERO na Allegro, gdzie haczyk?

Wśród najczęstszych wątpliwości poruszanych przez internautów są rzeczywiste koszty kredytu. W tym wypadku odpowiedź jest prosta – przy kredytach na Allegro do 20 000 zł nie ma ukrytych opłat. Co więcej, od chwili otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej, masz 10 dni na skorzystanie z przyznanego limitu. Skorzystanie z rat Od.nowa wiąże się z kliknięciem w link znajdujący się w mailu od Allegro z informacją o pozytywnej decyzji. Jeśli nie podejmiesz decyzji w tym czasie, wniosek kredytowy będzie trzeba wypełnić ponownie.

Co oprócz Raty Od.nowa?

Kupując w sieci warto rozważyć inne możliwości zakupowe. W ramach Allegro możesz sięgnąć po kredyt PayU (dostępny dla towarów o niższej wartości), a także po Allegro Zapłać Później. 

Ten ostatni mechanizm to coraz popularniejszy sposób kupowania w internecie. Rozpoznawalność zyskują takie usługi jak PayPo.pl czy twisto.pl, które sprowadzają się do tego, że w ramach limitu kredytowego możemy kupić towar w tej chwili, a faktyczną płatność odroczymy o co najmniej 30 dni – zarówno w formie całkowitej spłaty, jak i finansowania rozłożonego na raty.

W przypadku Allegro w tej formie kupisz produkt do 500 zł.

ComperiaRaty – na wszystkie zakupy w sieci

Do wykonania wymarzonych zakupów z dowolnego miejsca w sieci – bo w końcu Allegro nie jest jedynym serwisem, co potwierdza istnienie wielu porównywarek cenowych – warto sięgnąć po usługi ugruntowanego na rynku podmiotu. 

Comperia.pl na rynku istnieje od 12 lat, agregując i porównując oferty wielu banków z rynku. Dziś firma jest krok dalej. ComperiaRaty.pl zebraną przez Comperia.pl wiedzę i doświadczenie wykorzystała do przygotowania oferty idealnej dla osób kupujących online.

Obecnie, dobieranie oferty finansowania z ComperiaRaty rozpoczyna się od wypełnienia krótkiego formularza. Następnie będziesz mógł rozważyć spersonalizowane propozycje, będące odpowiedzią na Twoją sytuacją finansową. Do tego używamy autorskiego rozwiązania wykorzystującego machine learning i 150 zmiennych. Całość jest prosta, zajmuje niewiele czasu, a otrzymane oferty są najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Proces zbierania oferty kredytowej lub pożyczkowej dla wnioskującego jest niezauważalny, a każdy etap tego procesu uproszczony do maksimum

Już wkrótce CompieraRaty.pl pójdzie o krok dalej. W najbliższym czasie właściciele sklepów internetowych będą mogli przystąpić do rewolucyjnego programu ComperiaRaty. W czasie zakupów na dowolnej stronie, udostępniona zostanie możliwość zapłaty za pomocą rat. Ta opcja będzie tak prosta, jak płatność za pośrednictwem PayU czy Blue Media.

Bądź na bieżąco śledząc nasze media społecznościowe: LinkedIn i Facebook

Autor: Tomasz Ręczyński

Polecane wpisy

Card image cap
21 lutego 2020
Czy stać mnie na pożyczkę?

Pożyczka może podreperować Twoje finanse, ale może też wpędzić Cię w spiralę zadłużenia. Zanim weźmiesz pożyczkę czy kredyt sprawdź, czy […]

WIĘCEJ
Card image cap
27 stycznia 2020
5 najlepszych podcastów finansowych, które nauczą Cię oszczędzania pieniędzy

Nie łatwo znaleźć czas, by uporządkować swoje wydatki. Ale może są skuteczne sposoby na oszczędzanie? Znajdź najlepsze dzięki tym darmowym podcastom!

WIĘCEJ
Card image cap
10 stycznia 2020
Ile kosztuje wesele?

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu, ale także jeden z największych wydatków. Jak zaplanować i pokryć […]

WIĘCEJ