fbpx
28 września 2018

Zakupy ratalne? Zapotrzebowanie rośnie!

Płatności ratalne coraz bardziej motywują do zakupów internetowych wg raportów Gemius E-commerce w Polsce za rok 2017 i 2018.

W 2017 r. ponad 1 mln internautów uważa, że możliwość płatności ratalnych motywuje ich do zakupu przez internet. Rok później, w 2018, tego samego zdania było już prawie 1,4 mln internautów. Znaczenie płatności ratalnych wzrosło a obecne badania potwierdzają dalszą tendencję rosnącą.

Okazuje się również, że w 2017 roku, w e-sklepach, na raty częściej kupowały kobiety niż mężczyźni. Natomiast w 2018 r. tendencja ta wyrównała się. Dzisiaj kobiety i mężczyźni równie często kupują na raty online.

Biorąc pod uwagę wiek, w roku 2017, najczęściej kupowali internauci w wielu od 35 do 49 lat. Na drugim miejscu, ex aequo, były osoby w wieku od 25 do 34 lat i seniorzy w wieku 50 + lat. Najrzadziej z tej formy płatności korzystały osoby młode od 15 do 24 lat.

Rok 2018 przyniósł zmiany. Dzisiaj finansowaniem ratalnym najbardziej są zainteresowane osoby w wieku od 25 do 34 lat. Na drugim miejscu, znajdują się seniorzy w wieku 50 +. Wiele badań pokazuje, że najstarsza grupa wiekowa jest coraz bardziej znaczącą i wymagająca grupą klientów online. Następnie zainteresowani zakupem na raty były osoby w wieku od 35 do 49 lat (rok wcześniej ta grupa przodowała) i najmłodsi internauci (15 lat -24 lat). Podsumowując płatności ratalne, we wszystkich przedziałach wiekowych, coraz bardziej motywują do zakupów internetowych. Wyjątek stanowią internauci w wieku od 35 do 49 lat, których tendencja była spadkowa.

Istotne jest, że płatności ratalne stanowią coraz większy kawałek tortu na rynku e-commerce. Tendencja na zakupy ratalne jest rosnąca. Zapotrzebowanie na finansowanie zakupów internetowych jest coraz większe. Obecnie zgłasza to prawie 1,4 mln internautów a wg badań zainteresowanych będzie coraz więcej. Możliwości efektywnej sprzedaży rosną.

Autor: Jarek

Polecane wpisy

Card image cap
8 stycznia 2020
Co to jest scoring kredytowy?

Mówiąc najprościej scoring kredytowy to ocena Twojej wiarygodności przez bank wyrażona w punktach. Od Twojego scoringu w dużym stopniu zależy […]

WIĘCEJ
Card image cap
27 stycznia 2020
5 najlepszych podcastów finansowych, które nauczą Cię oszczędzania pieniędzy

Nie łatwo znaleźć czas, by uporządkować swoje wydatki. Ale może są skuteczne sposoby na oszczędzanie? Znajdź najlepsze dzięki tym darmowym podcastom!

WIĘCEJ
Card image cap
21 lutego 2020
Czy stać mnie na pożyczkę?

Pożyczka może podreperować Twoje finanse, ale może też wpędzić Cię w spiralę zadłużenia. Zanim weźmiesz pożyczkę czy kredyt sprawdź, czy […]

WIĘCEJ