fbpx
10 maja 2021

Inbank i Comperia.pl łączą siły

To kolejna duża współpraca w polskiej branży fintech. Comperia.pl i Inbank wspólnie zaoferują finansowanie klientom OTOMOTO oraz ComperiaRaty.

Założona 14 lat temu, a od dziesięciu notowana na GPW. Choć Comperia.pl to pierwsza polska porównywarka finansowa, a spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób – można więc mówić o ugruntowanej pozycji na polskim rynku finansów – od kilku lat wyraźnie przeistacza się w fintech, stale rozwijając nowe produkty i usługi łączące technologie z finansami.

 

Od 2018 roku spółka tworzy platformę ComperiaRaty dopasowującą kredyt lub pożyczkę, a wkrótce również płatność odroczoną. Od 2020 roku Grupa Comperia mocniej wchodzi w e-commerce oraz nawiązuje nowe współprace z innymi fintechami.

 

Wśród najnowszych partnerów jest posiadający licencję bankową Inbank. Produkty finansowe Inbanku są już dostępne na platformie ComperiaRaty. Z uwagi na fakt, że Comperia.pl S.A. jest wyłącznym pośrednikiem finansowym Otomoto.pl, również na największej polskiej platformie motoryzacyjnej prezentowana będzie oferta Inbanku.

 

Możemy zaoferować polskim konsumentom najszybszy, 100-procentowo cyfrowy i bardzo prosty proces ratalny, który zajmuje tylko kilka minut. Dzięki współpracy z Grupą Comperia jesteśmy w stanie pokazać nasze zalety znacznie szerszej grupie konsumentów – mówi Tomasz Rzeski, dyrektor ds. sprzedaży polskiego oddziały Inbank SA.

 

Inbank powstał w 2010 roku w Estonii i działa na ośmiu europejskich rynkach. Wszystkie swoje usługi finansowe oferuje online oraz poprzez sieć partnerów handlowych, których jest blisko 4 tys.

 

Cieszymy się z pozyskiwania kolejnych partnerów, co daje nam możliwość oferowania finansowania szytego na miarę dla naszych klientów. Dzięki współpracy z Kliniki.pl docieramy z unikalną ofertą – raty 0% do klientów przychodni i punktów medycznych, z OTOMOTO – do osób poszukujących finansowania na samochód. Wkrótce ogłosimy współpracę z kolejnymi podmiotami e-commerce – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl SA.

 

Inbank – fintech, który powstał w 2010 r. a od 2015 r. posiada licencję bankową – działa w modelu B2B2C oferując swoje usługi online oraz z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych poprzez sieć dystrybucji blisko 4 tys. partnerów handlowych. Inbank skupia się przede wszystkim na consumer finance oferując konsumentom kredyty ratalne, samochodowe oraz gotówkowe. Bank prowadzi działalność w krajach nadbałtyckich – Estonii, Litwie, Łotwie oraz od 2017 r. w Polsce (www.inbank.pl). Inbank przyjmuje również lokaty w Niemczech, Austrii i Holandii. Obligacje Inbank notowane są na Nasdaq Tallinn Stock Exchange. Inbank Oddział w Polsce jest Członkiem Związku Banków Polskich.

Comperia.pl SA – pierwsza polska porównywarka finansowa założona w 2007 roku. Współpracuje z 30 instytucjami finansowymi, w tym 13 bankami działającymi na polskim rynku (stan na luty 2021). Od 2011 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka prowadzi liczne porównywarki finansowe, takie jak flagowa Comperia.pl, eHipoteka.com, Banki.pl. Posiada też portal telekomunikacyjny i fintechowy Telepolis.pl. Grupa Comperia jest członkiem Polskiego Zwiazku Instytucji Pożyczkowych i laureatem licznych prestiżowych nagród, w tym Deloitte Technology Fast 50.

ComperiaRaty to platforma dopasowująca kredyt lub pożyczkę, a wkrótce również płatność odroczoną w sklepach internetowych. Narzędzie łączy potencjalnych klientów usług finansowych z najlepszymi ofertami, często “szytymi na miarę”. Wszystko dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, co pozwala sprawnie analizować ponad 150 czynników i przekazać konkretnemu bankowi lub instytucji pożyczkowej zapytanie o produkt od zweryfikowanego klienta.

Autor: Joanna Piwko

Polecane wpisy

Card image cap
16 marca 2021
Ustawowe wakacje od kredytu – formalności

Masz kredyt i straciłeś pracę? Możesz bezpłatnie zawiesić spłatę rat, powołując się na „ustawowe wakacje kredytowe”. Prawo do korzystania z […]

WIĘCEJ
Card image cap
10 lutego 2020
Pożyczka na remont: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny… co wybrać?

Zdarza się, że w trakcie trwania remontu domu może zabraknąć środków na jego ukończenie. Remont domu czy remont mieszkania zacznij […]

WIĘCEJ
Card image cap
6 marca 2020
Jak kupić samochód używany?

Samochód to dla wielu artykuł pierwszej potrzeby. Jednocześnie jego zakup często bywa poza finansowym zasięgiem. To dlatego większość kupujących wybiera […]

WIĘCEJ