fbpx
16 lutego 2021

Comperia.pl wyłącznym partnerem finansowym OTOMOTO

Comperia.pl zacieśnia współpracę z Grupą OLX, stając się jedynym pośrednikiem finansowym na największej polskiej platformie motoryzacyjnej OTOMOTO. Comperia.pl pomoże użytkownikom pozyskać finansowanie na samochód, wykorzystując m.in. rozwiązania fintechu ComperiaRaty.

Użytkownicy serwisu OTOMOTO interesujący się konkretnym modelem samochodu, standardowo otrzymują informację, ile wynosi za niego miesięczna rata. Od teraz wyłącznym dostarczycielem rozwiązania ratalnego będzie Comperia.pl S.A.

Comperia one-stop-shopem

Dwie prężne marki, OTOMOTO i Comperia.pl, łączą siły. Już od stycznia Comperia dopasowywała instrumenty finansowe klientom naszej platformy. Dzięki zunifikowanemu standardowi od Comperia.pl sfinansowanie auta stało się jeszcze wygodniejsze. Cieszymy się z zacieśnienia współpracy tym bardziej, że otrzymujemy coraz więcej pozytywnych komentarzy na temat takiego rozwiązania od naszych klientów – mówi Przemysław Vonau, dyrektor generalny OTOMOTO.

 

Dzięki czternastoletniemu doświadczeniu na rynku kredytowym i pożyczkowym doskonale znamy potrzeby osób poszukujących finansowania na auto. Konsekwentnie stajemy się miejscem, które w całości obsługuje zainteresowanego, zaproponuje najwygodniejszą i najlepiej dopasowaną ofertę. Jest to sytuacja win-win – wszyscy zyskują. Użytkownik OTOMOTO w wygodny, bezpieczny i szybki sposób uzyskuje środki na zakup auta. Nasi finansowi partnerzy poszerzają grono swoich klientów – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A.

Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A.

Polska spółka od 2018 roku rozwija rozwiązanie fintechowe ComperiaRaty. To platforma dopasowująca kredyt lub pożyczkę, a wkrótce również płatność odroczoną. Płatności za auto do 50 tys. zł będą wspomagane właśnie przez nią. ComperiaRaty połączy kupujących samochód z instytucjami, które mogą im zaoferować “szyte na miarę” finansowanie. Droższe transakcje, do 300 tys. zł, mogą być wspomagane przez obsługę telefoniczną.

 

Na podstawie zawartego w poniedziałek porozumienia strony potwierdzają, że system płatności oraz jego obsługa powinny być spójne i stanowić część większej całości – wygodnego procesu zakupu samochodu. Dlatego docelowo użytkownik OTOMOTO będzie kompleksowo obsługiwany przez jedną firmę: od momentu kliknięcia wniosku, przez rozpatrzenie aplikacji i wypłatę gotówki, a nawet przedstawienia oferty ubezpieczenia.

 

Klient nie będzie zdezorientowany, co często zdarza się przy obsłudze przez dwie lub nawet więcej różnych firm, które są w stanie załatwić tylko jeden odcinek formalności. U nas klient będzie otrzymywał ustandaryzowaną, wysoką jakość i ma zapewnioną ciągłość obsługi – tłumaczy Paweł Szukalski z Comperia S.A.

 

Comperia.pl S.A. skupia różne rozwiązania finansowe. Zaproponuje kilka wariantów, spośród których użytkownik wybierze najkorzystniejszy dla siebie.

 

Edukacja finansowa

Umowa pomiędzy Grupą OLX a Comperia.pl S.A. zawarta jest na kilkanaście miesięcy i przewiduje integrację na wielu polach. Firmy zamierzają aktywnie wspierać swoich użytkowników i dzielić się wypracowanym know-how. Już teraz na portalu OTOMOTO planowana jest kampania edukacyjna dotycząca wykorzystywania instrumentów finansowych. Stworzono też podstronę Finansowanie OTOMOTO.

 

Wysoka jakość, elastyczność i profesjonalizm w podejściu do finansowania potrzeb klientów pozwoliły nam stać się głównym partnerem OTOMOTO. Jesteśmy pewni, że nasze nowe rozwiązania, chociażby ComperiaRaty, przełożą się na jeszcze większy poziom satysfakcji zarówno obsługiwanych klientów, jak i obecnych i przyszłych partnerów – w tym, szczególnie tych z obszaru e-commerce – mówi Paweł Szukalski.

O partnerach:

comperia.png
Comperia.pl S.A. to pierwsza polska porównywarka finansowa założona w 2007 roku. Comperia współpracuje z 30 instytucjami finansowymi, w tym 13 bankami działającymi na polskim rynku (stan na luty 2021). Od 2011 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

ComperiaRaty to platforma dopasowująca kredyt lub pożyczkę, a wkrótce również płatność odroczoną w sklepach internetowych. Narzędzie łączy potencjalnych klientów usług finansowych z najlepszymi ofertami, często “szytymi na miarę”.
Wszystko dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, co pozwala sprawnie analizować ponad 150 czynników i przekazać konkretnemu bankowi lub instytucji pożyczkowej zapytanie o produkt od zweryfikowanego klienta.
otomoto_logo_prime.png
OTOMOTO to platforma umożliwiająca skuteczną i wygodną sprzedaż oraz poszukiwanie pojazdów. W miesiącu publikowanych jest średnio 250 tysięcy ogłoszeń, co oznacza że co minutę w serwisie pojawia się 5 nowych ofert. Najwięcej z nich dotyczy samochodów osobowych, ale poszukujący znajdą tu również tysiące ogłoszeń w kategoriach motocykle i quady, pojazdy dostawcze i ciężarowe, maszyny budowlane i rolnicze oraz części.

 

W pierwszej połowie 2020 roku roku serwis odwiedzało miesięcznie ponad 6,5 mln internautów, generując średnio ponad 340 mln odsłon na miesiąc (PBI/Gemius).
Autor: Joanna Piwko

Polecane wpisy

Card image cap
6 marca 2020
Jak kupić samochód używany?

Samochód to dla wielu artykuł pierwszej potrzeby. Jednocześnie jego zakup często bywa poza finansowym zasięgiem. To dlatego większość kupujących wybiera […]

WIĘCEJ
Card image cap
12 marca 2021
W bankach już tylko 0,1 proc. na kontach oszczędnościowych. Gdzie lokować pieniądze?

Odsetki oferowane za umieszczenie pieniędzy na koncie oszczędnościowym z miesiąca na miesiąc topnieją. Alternatyw na lokowanie kapitału jest sporo, a […]

WIĘCEJ
Card image cap
30 stycznia 2020
Czyszczenie BIK. Czy można zmienić lub usunąć dane z BIK?

Ubiegasz się o kredyt lub pożyczkę? Nie tylko Twoje dochody będą brane pod uwagę – musisz też zadbać o pozytywną […]

WIĘCEJ