fbpx
6 listopada 2020

BNP Paribas dołącza do ComperiaRaty

Do grona finansowych partnerów platformy ComperiaRaty dołączył Bank BNP Paribas. Dzięki tej współpracy użytkownicy platformy uzyskują dostęp do jeszcze bardziej dopasowanych, „szytych na miarę” usług finansowych.

ComperiaRaty to platforma dopasowująca kredyt lub pożyczkę, a wkrótce również płatność odroczoną, klientowi internetowemu.

Narzędzie łączy potencjalnych klientów usług finansowych z najlepszymi, „szytymi na miarę” ofertami. Wszystko dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, co pozwala sprawnie analizować ponad 150 czynników i przekazać konkretnemu bankowi lub instytucji pożyczkowej zapytanie o produkt od zweryfikowanego klienta.

Post-covidowa rzeczywistość na rynku internetowych usług finansowych przypomina mi tę sprzed 12 lat. Wtedy banki zastanawiały się, czy być obecnym w zewnętrznych porównywarkach internetowych, skoro własnymi siłami są w stanie budować obecność w sieci. Tak jak wtedy, również teraz coraz częściej dochodzą do wniosku, że warto postawić na skalę i być wszędzie tam, gdzie są klienci: w porównywarkach, agregatorach, platformach ecommerce – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A.

Oferta Banku BNP Paribas w ComperiaRaty

BNP to kolejny bank – po szwedzkim TF Bank AB – który jest obecny w ComperiaRaty.

Cieszę się, że jesteśmy pierwszym polskim bankiem, w którym integracja z ComperiaRaty umożliwia proces przyznawania finansowania całkowicie online, ponieważ zależy nam na wdrażaniu wygodnych i prostych rozwiązań dla klientów, które pozwolą na szybki  oraz bezpieczny dostęp do kredytu gotówkowego – mówi Arkadiusz Kozłowski, dyrektor Departamentu Sprzedaży B2C z Banku BNP Paribas.

Bank przyznaje za pośrednictwem ComperaRaty finansowanie w kwocie od 1 tys. do 80 tys. zł, na okres od 6 do 84 miesięcy. Kredyt na oświadczenie może wynieść do 4 500 zł.

Bank BNP Paribas to nasz strategiczny partner, jeden z kluczowych na polskim rynku finansowym. Buduje spójną i całościową ofertę dla swoich klientów. Bank dokładnie prześwietlił proces i sposób działania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które wykorzystujemy w ComperiaRaty. Wierzę, że potencjał obu firm może dla obu podmiotów być bardzo korzystny – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A.

Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A.

COVID zrewidował plany?

Pierwsze tygodnie epidemii negatywnie wpłynęły na ofertę instytucji finansowych, przede wszystkim ich akceptowalność udzielania pożyczek. – Musieliśmy dostosować ofertę ComperiaRaty wybierając tych partnerów, którzy są chętni dalej udzielać finansowania naszym klientom – precyzuje Szukalski. Takich instytucji jest obecnie cztery, trwają rozmowy z kilkoma kolejnymi, w tym kolejnym bankowym. Umożliwi to oferowanie gotówki online, jak również umożliwienie płatności w sklepach internetowych.

Tym samym Comperia zaoferuje nie tylko porównywarkę czy agregator ofert, ale zupełnie nową metodę płatności w sklepach internetowych. Spółka od roku posiada licencję KNF małej instytucji płatniczej.

Jak przyznaje członek zarządu Comperia.pl S.A., kryzys był dla firmy dużym wyzwaniem , ale otworzył nowe możliwości. Nie chodzi tylko o wymuszony transfer potencjalnych klientów z placówek offline do online. Klienci coraz częściej szukają i porównują różne oferty. Nie liczą już tylko na te przedstawione przez konsultanta banku, w którym posiadają konto. – Pomagamy dopasować konsumentom takie finansowanie, na które może sobie w danej sytuacji pozwolić. Będąc marketplacem dla płatności, zawsze mamy coś w zanadrzu. Jeżeli – ze względu na niską zdolność kredytową –  nie możemy klientowi zaoferować ani kredytu ani pożyczki, to wciąż umożliwiamy dostęp do płatności odroczonych bądź ratalnych. Od nas prawie nikt nie wyjdzie z pustymi rękami – zapewnia Szukalski.

Zauważa, że na przełomie połowy roku również instytucje finansowe, w szczególności banki, uświadomiły sobie, że coraz więcej klientów przez internet nie tylko poszukuje finansowania, ale też oczekuje domknięcia w internecie całego procesu.

W ciągu najbliższych miesięcy ComperiaRaty zamierza wystartować z udzielaniem finansowania zakupów online.

 

Autor: Joanna Piwko

Polecane wpisy

Card image cap
20 marca 2020
Tarcza antykryzysowa, czynsz, pracownicy… Zarządzanie firmą w czasie koronawirusa

Prowadzisz firmę? Opłaty i koszty przewyższają dochody? Oto poradnik finansowy na czasy epidemii koronawirusa. Wydaje się, że przed największym wyzwaniem […]

WIĘCEJ
Card image cap
28 września 2018
Comperia.pl S.A. głównym Partnerem KPF

Kongres Pośrednictwa Finansowego organizowany przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce to miejsce dyskusji o stanie i perspektywach sektora pośrednictwa finansowego […]

WIĘCEJ
Card image cap
18 maja 2021
Comperia.pl będzie oferować płatności odroczone od Twisto

• Twisto, jeden z najszybciej rozwijających się fintechów w Europie, oferujący płatności odroczone online i offline, podpisało umowę ze spółką […]

WIĘCEJ