fbpx
27 stycznia 2020

5 najlepszych podcastów finansowych, które nauczą Cię oszczędzania pieniędzy

Nie łatwo znaleźć czas, by uporządkować swoje wydatki. Nie każdy ma cierpliwość do umieszczania kwoty z każdego paragonu w tabelce. Ale może są też inne skuteczne sposoby na oszczędzanie? Znajdź najlepsze dzięki tym darmowym podcastom! 

Jak nauczyć się oszczędzać? Dobrym rozwiązaniem są podcasty biznesowe, które pomogą Ci poznać tajniki oszczędzania. Tym razem brak czasu nie będzie wymówką, bo podcasty mogą Ci towarzyszyć np. podczas podróży do pracy, na siłowni czy w trakcie biegania. Przedstawiamy pięć audycji, w których autorzy poruszają tematy związane z oszczędzaniem, ekonomią i biznesem.1. Marcin Iwuć – jak uporządkować finanse?

Marcin Iwuć prowadzi bloga Finanse bardzo osobiste od 2013 roku. Popularyzuje wiedzę na temat finansów, oszczędzania i inwestycji. Na stronie znajdziesz nie tylko porady, ale także wywiady z interesującymi gośćmi. Chcesz wiedzieć jak zaplanować wydatki, jakich produktów finansowych unikać, jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w podcastach Marcina Iwucia. 

Strona to nie tylko podcast, ale także blog i spersonalizowane artykuły, dopasowane do “typu czytelnika”. Autor przygotował zestawienie tekstów dostosowanych do potrzeb określonych grup. Znajdzie się coś zarówno dla tych, którzy potrzebują pomocy w wyjściu z długów, jak i tych, którzy chcą zainwestować nadwyżki finansowe.
2. Michał Szafrański – więcej niż oszczędzanie pieniędzy

Sama nazwa bloga – Jak oszczędzać pieniądze – wydaje się pytaniem, na które tak często szukamy odpowiedzi. Udziela jej (wiele razy) Michał Szafrański, prawdopodobnie najpopularniejszy bloger finansowy w Polsce. To autor m.in.  książki o finansach osobistych Finansowy Ninja

Praktyczną wiedzę autor przekazuje w podcaście Więcej niż oszczędzanie pieniędzy. Porusza autorskie tematy, odnosi się do listów czytelników, zaprasza gości, którzy odpowiadają na pytania jak zarabiać podróżując, jak negocjować podwyżkę czy jak inwestować w mieszkania na wynajem.

To nie tylko duża dawka wiedzy. Trzeba zauważyć, że podcastów Michała po prostu dobrze się słucha. Nie ma tu głównych bolączek wielu podcasterów, takich jak nie najlepsza jakość nagrania czy kiepska dykcja. Przeciwnie – jest dobra realizacja, idealne tempo, bardzo solidne przygotowanie, dynamicznie prowadzone rozmowy. Ostatnio autor ogłosił, że będzie publikował z mniejszą częstotliwością. Jednak w tym przypadku warto czekać na każdy kolejny odcinek.
3. Diana Litwin-Dolezińska – Podcast finansowy tylko dla kobiet?

Co prawda podcast Finanse kobiet skierowany jest głównie do kobiet, ale każdy kto chce oszczędzić z pewnością znajdzie wiele ważnych wskazówek dla siebie. Diana Litwin-Dolezińska to między innymi finansowy trener i, jak sama mówi, promotorka racjonalnego wydawania i zarządzania finansami. Prowadzi bloga Pieniądz jest kobietą, na którym znajdziecie ponad 300 artykułów. 

Podcastów jest mniej, na razie powstało osiem odcinków. Większość z nich odnosi się wprost do oszczędzania. Autorka mówi w nich między innymi o tym, jak zoptymalizować budżet domowy, jak w tydzień poprawić finanse czy – po prostu – jak oszczędzać. Większa liczba nagrań jest dostępna na kanale YT, między innymi w serii Finansowe ABC


4. Wojciech Strózik – rozwój na wielu polach

Żeby efektywniej oszczędzać i mieć spokojną głowę warto zadbać również o rozwój osobisty na wielu obszarach. Parę dni temu minął rok od uruchomienia przez Wojciecha Strózika podcastu Rozwój osobisty dla każdego. Przez rok autor opublikował ponad 50 nagrań – regularność, trzeba przyznać, imponująca. 

Do programu zapraszani są goście z wielu obszarów: naukowcy, aktorzy, specjaliści z wielu branż. Wsłuchując się w rozmowy poznacie tajniki networkingu, posłuchacie o motywacji, copywritingu czy skutecznej nauce języka. Jest też kilkanaście odcinków solowych, gdzie autor, korzystając ze swojego doświadczenia, doradzi Wam w kwestiach związanych z regeneracją lub sztuką sporządzania notatek.5. Marek Jankowski – absolutny klasyk podcastów finansowych

Jeśli oprócz oszczędzania masz w planach założenie firmy lub już to zrobiłeś, warto poszukać podcastu związanego z działalnością stricte biznesową. A nawet jeśli nie masz w planach firmy, szersza perspektywa nie zaszkodzi. Choćby z tego powodu warto sięgnąć do podcastu Marka Jankowskiego. 

Mała Wielka Firma to podcast, który ma już ponad dekadę. To 300 odcinków cennych rad i rozmów z gośćmi, którzy podzielą się doświadczeniem, powiedzą na co warto postawić, a czego unikać. W podcaście znajdziecie m.in. odpowiedzi na pytania:

  • jak dobrze zorganizować pracę biura, 
  • jak efektywnie działać w sieci, 
  • jak podchodzić do relacji z klientem.

Są też inne przydatne materiały, ta strona to prawdziwa kopalnia wiedzy.

Autor: Paweł

Polecane wpisy

Card image cap
18 lutego 2020
Jak otrzymać pozytywną decyzję kredytową? (Poradnik krok po kroku)

Ten poradnik pomoże Ci uzyskać pozytywną decyzję kredytową.

WIĘCEJ
Card image cap
8 stycznia 2020
Co to jest scoring kredytowy?

Mówiąc najprościej scoring kredytowy to ocena Twojej wiarygodności przez bank wyrażona w punktach. Od Twojego scoringu w dużym stopniu zależy […]

WIĘCEJ
Card image cap
24 marca 2020
Kupujesz online? Wypróbuj zakupy na raty!

Myślisz jak pokryć duży wydatek? Zastanawiasz się w jaki sposób sfinansować nieplanowaną inwestycję? Nie masz bieżących środków? Chcesz kupić produkt […]

WIĘCEJ